TURAN XALQARO UNIVERSITETIDA RAQAMLI PEDAGOGIKA VA SUN’IY INTELLEKTGA BAG‘ISHLANGAN XALQARO ILMIY ANJUMAN BO‘LIB O‘TDI
Turan Xalqaro Universitetida “Sifatli ta’limni ta’minlashda raqamli pedagogika va sun’iy intellekt imkoniyatlari” mavzusida xalqaro ilmiy anjuman muvaffaqiyatli tarzda bo‘lib o‘tdi.
Ushbu nufuzli ilmiy tadbir Gumanitar fanlar va pedagogika kafedrasi Pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD), dotsent D. Abdusamiev tashabbusi bilan tashkil etilib, zamonaviy ta’limning eng dolzarb yo‘nalishlari — raqamli texnologiyalar va sun’iy intellektning ta’limdagi o‘rni chuqur tahlil qilindi.
Ilmiy taqdimotlar bilan ishtirok etganlar:
— Dotsent Z. Kodirov
— Dotsent A. Kodirov
— PhD, dotsent D. Mamajonov
— O‘qituvchi M. Zokirova
Anjuman davomida innovatsion yondashuvlar, raqamli pedagogika modellari, hamda sun’iy intellekt asosida ta’lim sifatini oshirish masalalari atroflicha muhokama qilindi.
Turan Xalqaro Universiteti — ilm-fan, innovatsiya va sifatli ta’lim uyg‘unlashgan maskan!
Bu kabi xalqaro ilmiy anjumanlar esa universitetimizning ta’lim sohasidagi yetakchi mavqeini yana bir bor tasdiqlaydi.

В Турaн Международном Университете состоялась международная научная конференция по цифровой педагогике и искусственному интеллекту
В Туран Международном Университете успешно прошла международная научная конференция на тему «Возможности цифровой педагогики и искусственного интеллекта в обеспечении качества образования».
Данное престижное научное мероприятие было организовано по инициативе доцента, доктора философии (PhD) Д. Абдусамиева, преподавателя кафедры гуманитарных наук и педагогики. В рамках конференции были глубоко проанализированы актуальные направления современного образования, в частности роль цифровых технологий и искусственного интеллекта в образовательном процессе.
С научными докладами выступили:
-
доцент З. Кодиров
доцент А. Кодиров
доцент, PhD Д. Мамаджонов
преподаватель М. Закирова
В ходе конференции участники подробно обсудили инновационные подходы, модели цифровой педагогики, а также вопросы повышения качества образования на основе искусственного интеллекта.
Туран Международный Университет — это пространство, где гармонично сочетаются наука, инновации и качественное образование.
Проведение подобных международных научных конференций вновь подтверждает ведущие позиции университета в сфере образования.