Prezident va davlat stipendiyalari sohiblari — Turan Xalqaro Universiteti talabalari!
Turan Xalqaro Universiteti talabalari yana bir bor bilim, mehnat va salohiyat bilan eng yuqori marralarni zabt etdi!
Faxr bilan ma’lum qilamizki, talabalarimiz:
- To'xtaraliyev To'lagan - Prezident stipendiyasi
- Nazirov Jaloliddin - Islom Karimov nomli davlat stipendiyasi
- Tursunboyeva Durdona - Pahlavon Mahmud nomli davlat stipendiyasi egalariga aylanishdi.
Prezident davlat stipendiyasi talabgorlari sertifikat hamda bazaviy stipendiya miqdorining 3 baravari, nomli davlat stipendiyalari talabgorlari esa, sertifikat hamda bazaviy stipendiya miqdorining 2 baravari miqdoridagi bir martalik pul mablag'i bilan mukofotlanadi.
Stipendiat talabalarimizni tabriklaymiz!
Bu yutuq — Turanda yaratilgan sifatli ta’lim, kuchli muhit va cheksiz imkoniyatlarning natijasi hamdir. Turan Xalqaro Universiteti — muvaffaqiyat sari ishonchli qadam.

Recipients of Presidential and State Scholarships — Students of Turan International University!
Students of Turan International University have once again reached the highest achievements through knowledge, dedication, and strong potential!
We are proud to announce that our students have become recipients of prestigious scholarships:
-
To‘xtaraliyev To‘lagan — Presidential Scholarship
Nazirov Jaloliddin — Islam Karimov State Scholarship
Tursunboyeva Durdona — Pahlavon Mahmud State Scholarship
Recipients of the Presidential Scholarship are awarded a certificate along with a one-time monetary reward equal to three times the base scholarship amount, while recipients of named state scholarships receive a certificate and a one-time monetary reward equal to twice the base scholarship amount.
We sincerely congratulate our scholarship recipients!
This achievement is also the result of high-quality education, a strong academic environment, and limitless opportunities created at Turan.