Tabiatga e’tibor — kelajakka e’tibor!
Bu yerda tabiatni muhofaza qilish va ekologiyani asrashga doimiy e’tibor qaratilib, turli daraxt hamda gullar ekib kelinmoqda.
“Sog‘lom avlod – millat kelajagi” hamda “Ekofaol yoshlar” loyihalari doirasida universitet talabalari va xodimlari yana bir bor birlashib, yangi ko‘chatlar ekishdi. Ushbu tashabbus nafaqat hududni yanada go‘zallashtirdi, balki yoshlarning tabiatga bo‘lgan mehrini va ekologik mas’uliyatini yana bir bor namoyon etdi.
Shuningdek, universitetda bunday ekologik loyihalar muntazam ravishda tashkil etilib, talabalar va jamoa vakillari tomonidan faol qo‘llab-quvvatlanib kelinmoqda.

Внимание к природе — внимание к будущему!
Здесь постоянно уделяется большое внимание охране природы и сохранению экологии, регулярно высаживаются различные деревья и цветы.
В рамках проектов «Здоровое поколение — будущее нации» и «Экоактивная молодёжь» студенты и сотрудники университета вновь объединились для посадки новых саженцев. Эта инициатива не только сделала территорию ещё красивее, но и в очередной раз продемонстрировала любовь молодёжи к природе и их экологическую ответственность.
Кроме того, подобные экологические проекты регулярно организуются в университете и активно поддерживаются студентами и представителями коллектива.